| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce fac scaunul trebuie de fiecare data sa ma sterg foarte mult, si niciodata nu pot sa ma sterg complet(daca apas mai tare pe hargie cat sa intre in anus, ies numai fecale.) dupa scaun chiar daca ma spal la dus, parca tot nu simt zona curata. Dupa 3 ore de la dus am luat un servetel din bucatarie, m am sters ( nu erau urme de fecale) si dupa am incercat sa o miros,si mirosea a fecale. e normal? Si cateodata dupa ce fac scaunul imi vine miros de fecale la nas, dupa ma spal pe langa nas si numai simt nimic. Asta e din cauza ca aproprii hartia de nas sau ca eman eu miros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la medic, pentru tratament!
Probabil ai problema cu inchiderea rectului si/sau hemoroizi, combinat si cu probleme digestive.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Cand ma sterg cu hartia simt ceva umflat, aia sunt hemoroizii? Scaun cu sange nu am.

| Roliii a răspuns:

Nu cred, du-te la doctor si pana atunci mananca cateva banane, poate te ajuta

| AnthonyWhite a răspuns:

Spala-te dupa fiecare 'scaun' (laxatie)

si da-i in pana mea cu spirt pe degetele alea...
phoaaooo

| AnthonyWhite a răspuns:

Ce dracu mananci? te caci asa rau