| Motanuincaltat a întrebat:

De ceva vreme am observat ca mana dreapta nu o pot intrepta de la cot, este usor flexata, nu am avut leziuni sau ceva. Eu cred mi s-a scurtat muschiul sau ceva, ca nu ma doare, doar este putin mai flexata decat celalata si nu o pot indrepta de tot. Stiti ceva exercitii pe care pot sa le fac ca sa imi recapăt felxibilitatea mainii, adica sa o pot indrepta? Repet, la mana stanga nu am absolut nimic, doar la dreapta este problema aceasta si chiar nu inteleg de ce.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Folosesti mult mouse-ul si la inaltimea mesei? Schimba pozitia acestuia mai jos si fa gimnastica si masaje la mana.