| joe2011 a întrebat:

De dimineata la scoala am stat in maini in clasa si m-am lovit in coltul catedrei la picior cam la jumatatea distantei de la genunchi la asa zisa"laba" a picioarului,nu i-am dat mare importanta apoi am jucat fotbal si cand am ajuns acasa am vazut ca era umflat rau, ce pot sa fac in cazul asta sa-mi treaca sau macar sa se "desumfle"? va rog e important!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

O punga cu gheata momentan, repaus(nu mai joci fotbal, nu alergi)Daca nu se dezumfla, mergi la medic.Dar o punga cu gheata ar trebui sa rezolve problema.O zi buna

6 răspunsuri:
| KIDoOr a răspuns:

Daca ai putut sa joci fotbal nu e nimic grav. pui doar gheata sau iti infasori o batista sau un bandaj umezit in apa rece in jurul vanataii. Apropo, nu este "asazisa laba a piciorului" ci chiar asa se cheama, dupa cum inveti in clasa a VII-a.

| joe2011 explică (pentru KIDoOr):

Sunt aa7a da nu's atent la orelaughing mersii de raspuns, folositorwinking

| Roxin a răspuns:

Si inca ceva...lasa-te de breaking...Nu e pentru oricine.Ramai la fotbal mai binehappy

| joe2011 explică (pentru Roxin):

Nu fac breaking doar stateam in maini, practic parkour.ma dadeam doar marelaughingaccident din prostie

| Iwliia a răspuns:

Pune gheata pe locul umflat.

| prrocuror a răspuns:

Iti spun doar atat.du-te fa o ecografie..vezi despre ce este vb daca vor sa il puna in ghips sa nu il pui..lasal ca trece de la sine...