| ovidiuthomas a întrebat:

De doua zile ma simt rau. am avut prima data arsuri la stomac si imi venea acidul ala pana in gat, de asemenea aveam si dureri de muschi, cap si stari de voma, acum arsurile s-au transformat in dureri dar inca mai am stari de voma si ma trezesc in fiecare noapte cam la 3-5 din cauza acestor stari si a unor spasme sin gat in urma carora imi curge foarte multa saliva incat as putea sa ma inec cu ea. ce pot sa am? mentionez ca nu ma pot duce la medic pentru ca se afla in alt oras.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai probabil gastrita sau chiar ulcer duodenal, mai ales ca toamna este momentul lor maxim de activitate. Din pacate, va trebui sa faci un efort si sa ajungi la un medic gastroenterolog cat mai repede. S-ar putea sa fii infectat cu o bacterie, numita Helicobacter Pylori si sa ai nevoie de tratament antibiotic pentru a te putea vindeca.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu stai în vârf de munte? Cheamă salvarea să poți ajunge la cea mai apropiată unitate spitalicească pentru îngrijiri de specialitate.
Pa, pa.