| CorinePurple a întrebat:

M-am trezit azi dimineata si m-am dus la baie si in timp ce ma spalam pe fata am vomat. Asa dintr-o data. Fara nici o greata. Nimic. Doar mi-a ajuns voma in gura si am dat-o afara. Am mers in camera mea si deodata ametesc tare. Ma prind de clanta usii si imi spun " Hai, tine-te pe picioare. ". Dupa ameteala m-am intins in pat si dupa 30 de min am vomat din nou. Am schimbat, harnica de mine, asternuturile si m-am dus in sufragerie. Ma intind pe canapea si vad negru in fata ochilor. Dar numai negru timp de 30 de secunde. M-am ridicat sa ma duc sa vars din nou deoarece imi venea iar. Si ma trezesc pe hol intinsa cu voma pe langa mine :-s. straight face
Si acum ma simt groaznic de rau. Ameteli, dureri de burta, de cap, stari de voma. Nu stiu ce sa ma fac. Ma simt foarte rau. sad

Mentionez ca nu sunt mahmura si chestii de-astea. Nici insarcinata. Deoarece nu am nici un act sexual. Am 12 ani. Deci ajutati-ma va rog eu, nu mai pot! sad Niste sfaturi, ceva de genu? Nu gen "du-te la medic" deoarece am sa ma duc imediat ce va veni mama de la servici. happy
Help, nu mai pot. Imi vine sa vars continuu. crying Nici in picioare sau in fund nu pot sta. Daca ma aplec imi ajunge vomit instantaneu. Parca sunt masina de voma... Nu mai pot sad. Am mancat niste covrigei sa-mi treaca, o felie de lamaie. Am vomat-o si pe aia. straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| MoonLight a răspuns:

Faza cu negru in fata ochilor poate fi cadere de calciu. dar cadere de calciu cu tot cu varsaturi n'am auzitstraight face.

| john_1578 a răspuns:

Cand eram de varsta ta varsaturile frecvente insemnau de obicei inceputul unei raceli care nu se lasa fara cateva zile de stat i pat si un tratamet cu antibiotice serios. Vezi daca nu ai temperatura. Daca starea persista ar trebui sa mergi la medic.

| BOGDAN a răspuns:

Trece draga

| stryder a răspuns:

Trebuia sa precizezi si greutatea,, stii in clasa am o colega are aprozimativ 15 ani dar nu depaseste 30 de kg sunt o multime de fete anorexice dar nici chiar asa.

| Panda15 a răspuns:

Poate ai ceva la stomac sau o lipsa de calciu ceva de genu nu stiu.

Sa te faci bine! Bafta!

| euuuuuuu6 a răspuns:

E posibil sa te imbolnavesti (adica sa iti vina ciclul)
Dar mai e o varianta la ridicarile bruste din pat si direct voma, e posibil sa ai meningita...
Ai grija
Multa sanatate :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doctorul e singura solutie! Ai fi un subiect bunicel la Doctor House MD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti operata de apendicita daca nu s-ar puteasa ai apendicita dar daca esti operata ai facut vreo infectie si nu ai putut sa o suni pe mama ta poate putea veni acasa id meu ramona_elena1998 appapaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la doctor

| ionut3225 a răspuns:

Sincer si eu am acelasi lucru exact ca tine nu stiu ce sa ma fac.Este exact la fel negru in fata ochilor, ameteli si voma din 10 in 10 minute chiar nu stiu ce sa ma fac... am 15 ani sad