| Ruxy628 a întrebat:

De duminică am dureri îngrozitoare de burtă. Duminică seara nu puteam merge din cauza durerii. La început aveam dureri în partea stângă și acum mă doare foarte tare în partea dreaptă și puțin în partea stângă. Am grețuri și dureri de cap, febră nu am și îmi amorțește piciorul drept. M-am adresat la asistenta medicală de la școală și aceasta m-a trimis la centrul medical din sat. Medicul de familie nu era și asistenta medicală m-a trimis la spital la cel mai apropiat oraș. Din păcate nu pot să ajung astăzi dar, nu mai pot rezista. În 2016 am avut aceiași problemă și am ajuns la urgențe. Am luat tratament dar nu mi-a fost de ajutor. Zilnic mă doare burta dar durerea de acum este mult mai mare. Ce aș putea face să îmi treacă?
P.S Nu mă ajută pastile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca durerea este atat de intensa si nu mai poti rezista si nici nu poti ajunge la spital, cheama ambulanta. Alte sfaturi nu stiu sa-ti dau si nici nu ar fi indicat. Cel mai bine e sa te vada un doctor.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil este vorba de apentidicita acuta si trebuiesti operata imediat. Febra confirm o infectie!
Urgent la spital, altfel pocneste apenditcita si poti murii! Suna la salvare!
NU GLUMESC!

| Ruxy628 explică (pentru Violleta2022):

Nu mi-a găsit nimic în cele 6 zile în care am fost internată. Mâine merg la Centrul mamei și copilului ( Moldova Chișinău ) la consultație la gastrolog și posibil să mă interneze ( Trebuia vara aceasta )
Cică n-am nimic dar mii rău în continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne! Fata mea du te la spital nu e de glumă te joci cu viața ta. e posibil sa ai apendicita sau cine știe...doar un medic te poate ajuta! Mergi acum la spital!

| Ruxy628 explică (pentru anonim_4396):

De pe 4 până pe 10 am fost internată în spital și nu mi-au găsit nimic. În continuare mor de durere și mâine merg în capitală la spital pentru că s-ar putea să am rană la intestine și să mă interneze în spital din nou de urgență.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ruxy628):

Uof! O să treci și peste asta si drăguț din partea ta că ai scris ce se întâmplă cu tine. Multa sănătatea!