| JusTPauL a întrebat:

De duminica după masa a început sa ma doară capul. Dar nu e o durere normala de cap. Parca simt o presiune în frunte. Iar luni noaptea pe la ora 2 mi-a fost și rău. Apoi m-a mai lăsat dar tot mai avea spre seara dureri de cap. Am luat dolipran de 1000 și cu greu m-a lăsat.
Ma cam doare si stomacul.
Parca respir și greu sau e paranoia.
Nu sunt răcit. Se poate sa fi luat virusul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de cap nu sunt simptome ale viruslui corona!
iata simptomele virusului aici:
http://www.ms.ro/coronavirus-covid-19/

Durerile de cap pot avea cauze diverse, de la infectie la sinus, pana la infectie la rinichi, criza de colecist, probleme cu ochii, stat prea mult in fata unui ecran electronic, samd.

| Alverto a răspuns:

Cam așa mi se întâmplă și mie câteodată, și de când sunt mic m-am învățat să nu iau niciun fel de medicament sau sirop-uri când mă doare ceva laughing fiindcă știu că o să treacă, eu cred că ar putea fi de la stres, încearcă să te relaxezi stand întins pe pat la TV, sau poți să îți faci hobby-ul tau de când erai mic, daca tot stai in casă zilele asteawinking

| JusTPauL explică (pentru Alverto):

Eu lucrez zilnic, inclusiv sâmbăta. Ma culc astăzi mai devreme sa vad cum sa simt dimineața.
Eu dorm buștean dar ma trezesc foarte greu la ora 7. Parca am dormit pe jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștit, măsoară-ți temperatura și sună la doctor, o să știe el mai bine.