| UnBaiatSimplu123 a întrebat:

Salut, am fost răcit acum câteva zile și după ce m-a mai lasat a început sa ma doară în gat, acum nu tușesc dar simt o durere în gat și e sentimentul acela de ți se face sete, oricâtă apa as bea nu-mi trece am luat și pastile de gat dar degeaba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Atentie, Coldrexul are multe contraindicatii.
Gargara cu sare si sa nu mananci 1/2 ora. Faringosept si septogal pentru supt.

| Varguitas a răspuns:

Bea ceaiuri si in general bauturi caldute, pentru ca cele fierbinti accentueaza durerea/infectia din gat. Ia Septolete si Coldrex pentru raceala, ca sa fii sigur ca-ti trece. Si consuma lichide pentru a elimina bacteriile din corp, daca esti racit incearca 3l/zi