| anonim_4396 a întrebat:

De ieri ma simt rău, adică m-am trezit și ma durea gatul, capul, ma simțeam asa... Moleșita fără pic de energie dar totuși am luat un paracetamol și m-am dus la scoala pentru ca îmi trecuse starea de rău, toată ziua m-am simțit ok pana am terminat orele și m-am întors acasă și iar mi s-a făcut rău pe la ora 7, după ce am mâncat, doar ca nu am mai luat paracetamol, am mai stat în pat pe telefon și după când mi s-a făcut și mai rău m-am băgat la somn. Azi m-am trezit și îmi era și mai rău decât îmi era ieri asa ca nu m-am dus la scoala și după ce am mai dormit puțin m-am dus la baie ca să îmi fac rutina. Țin sa menționez ca ma doare gatul și am nasul înfundat, am încercat sa îmi suflu nasul și nu a mers asa ca am tras mucisorii deci am simțit asa o presiune la gat, cred ca aia a fost o stare de vomă, am tușit de 2 ori și după mi-a ieșit în gat o chestie rotunda care arata ABSOLUT Oribil.

Efectiv cred ca am vomitat cheagul ala dar nu știu, eu nu am mai vomitat de mult și nu mai știu senzația aia. Ce ar putea fi chestia aia și de ce "am vomitat-o"? Mamă ce scârbă mi-a provocat chestia aia.

Corectie! Acel "cheag" era de fapt o flegma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este covid.
Mergi la medic sau anunta sa vina sa ti se faca test.

| CristianaCrss a răspuns (pentru Violleta2022):

Am făcut doua teste și au ieșit negativ!

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristianaCrss):

Posibil gripa sau alt virus, infleuntza, ca-i vremea specifica lor.
Mergi al medicul de familie daca nu-ti revii in 2 zile.
Sanatate maxima!

| 1997onur a răspuns:

Si eu am fost racit si am loat ceai cu miere de albine si nurofen fort ( o singura pastila pe zi atata ) in 3 zile m-am pus pe picioare

Bafta my Niga ai grija de tine

| IoanVL a răspuns:

E o viroză, nu știu exact dacă e omicron sau altceva. Până te faci bine, stai acasă. Nu știu să-ți spun ce medicamente să iei, mai bine întrebi doctorul. Cred totuși că un suc de portocale sau o limonadă cu miere ți-ar face bine.