| Marius1902 a întrebat:

Salut prieteni! Ieri am manacat un kebap, iar azi dimineata (4 dimineata) m-am trezit cu o durere de stomac.Prima oara nu m-as fii gandit ca o sa vomit, dar apoi am inceput sa râgâi si sa sughiţ si mi-am dat seama ca sunt simptomele unei vome..Am avut si diaree.iar in final, pe la 5 dimineata am vomitat pentru prima oara...si a mai urmat sa vomit inca de 3 ori,iar o data am vomitat extrem de mult,iesindu-mi chiar si pe nas. dupa aceea ma ustura tare gatul si nasul,iar daca ma duceam la baie sa imi suflu nasul, ieseau cartofi si anumite alimente prin el..Acum este ora 2 la pranz.Am reusit sa adorm in cateva reprize,iar acum, simptomele care le am sunt febra si durerea de cap.Am uitat sa va spun ca am 13 ani si ca nu am mai vomitat de aproape 10 ani.Se poate ca in seara aceasta sa vomit din nou? Ce credeti, a fost o simpla voma care si-a lasat niste simptome secundare? Vreau sa va spun ca dupa ce am terminat cu vomitatul,pe la ora 7, nu ma simteam complet gol,adica cred ca mai ramasese ceva,dar acum nu am stare de voma, doar febra si durere de cap cum v-am spus.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic! Te poti alege cu sechele pe toata viata daca nu iei masuri urgente.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fuga la medic sau cheama mai bine salvarea. Toxinfectiile alimentare sunt extrem de periculoase. Mai stai pe ganduri? semnat :un sofer de salvare

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Si ar fi bine daca ai avea bonul sa te duci sa-i reclami pe ai impreuna cu actele de la spital ca au cam vrut sa te omoare.

| master1994 a răspuns:

E posibil sa ai o toxinfectie alimentara. Daca persista simptomele consulta urgent un medic.