| anonim_4396 a întrebat:

... Ieri nu pre m-am simtit bine. am facut febra 38 dar nu ma doare gatul nu mi-e infundat nasul in schim m`a durut capul spatele si picioarele. Am luat niste paracetamol febra a scazut dar tot ma simt prost. si fara chef. straight face
Ce Ar putea fi? straight face
MuLtumesc! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o viroza. Nu te speria, ia in continuare paracetamol, stai in casa, la caldura, mananca multe fructe proaspete si, eventual, ia niste supliment de vitamina C.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Vitamina C din lămâi cu ceai călduț te poate învigora.
Fără baie.
Un Fervex, Coldrex, etc. și un sirop cu paracetamol. Dacă nu cedează după 24 de ore prezintă-te la medicul de familie pentru un tratament specific.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

....menstruatie...