| serbanmarius00 a întrebat:

De la ce virsta credeti ca ar trebui sa ma apuc de fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Ba, nu ar trebui sa te apuci deloc.
O sa cheltuiesti o carca de bani si apoi o sa te chinui sa te lasi si n-o sa poti. Nici la pat n-o sa mai fi bun si toate femeile o sa apeleze la altii. Pe bune.

| Iraida_7923 a răspuns:

Buna! aceiasi intrebare mi-am pus si eu acum 3 ani si ceva, dupa cateva luni m-am apucat, si uite-ma si azi, si crede-ma nu e bine, o groaza de bani, sanatatea praf, si plus ca devii dependent, e foate greu sa te lasi de ele.crede-ma am incercata si nici-un rezultatat.Sti multi zic ''çe dracu o viata aveam'', dar eu zic si pe aia ne-o distrugem.parearea mea e ca mai bine nu te apuca, dupa cand o sa iti dai seama ca nu e bine o sa fie prea tarziu. sper sa iti fi fost de ajutor.Numai bine!

| florinell a răspuns:

Cel mai bine e sa nu te apuci niciodata de fumat, lasa-l balta, este doar un obicei prostesc care nu duce la nimic bun, sunt doar bani aruncati in vant si pana la urma iti mananca si sanatatea! Nu trebuie sa fumezi ca sa fi cool! Numai bine!

| Klepto a răspuns:

Ce ar fi sa nu te apuci deloc? sau pentru a nu fi exclus din "bisericute", grupuri si pentru a parea mai "cool" vrei sa iti faci plamanii ferfenita, ramai oleaca impotent, de cancer nici nu mai spun si dai 10 lei pe un pachet din care tu fumezi 2 si restul "amicii" tai.
"Minte sanatoasa in corp sanatos" asta ii deviza mea dar tu micul meu prieten dornic de experiente noi poti sa faci ce vrei.

| Julieღ a răspuns:

De la nici o varsta... asta daca tii putin la sanatatea ta.

| xlmpq a răspuns:

17, 18 da mai bine nu te apuci happy

| Mist a răspuns:

Tu glumesti?straight face sau doar nu ai ce face pe TPU?
La niciuna, fumatul nu aduce benificii organismului chiar il distruge, dar ma rog daca vrei sa mori in chinuri (in caz ca faci cancer sau o boala de plamani) poti sa te apuci acum.

| DeEa_8231 a răspuns:

Fumat, fumat! Toata lumea se gandeste sa fumeze? De la nici o varsta! E O PROSTIE! De exemplu.eu sunt in clasa a 5 a si aproape toata clasa a fumat! Eu nu o sa fac asta niciodata si nu iti recomant nici tie! e o prostie...MORI mai repede! NICIODATA!

| karina_5950 a răspuns:

Niciodata.ai sa regreti. Te lupti pe urma sa te lasi.

| Mela1000 a răspuns:

Niciodată.

| clara1122 a răspuns:

Tu nu gandesti? Cum sa te apunci de fumat...e ca un fel de sinucidere.Ce e cu intrebarea asta? Ploua afara si nu avea ce sa ma faci?

| ColonelStone a răspuns:

Pe la 80 de ani, cand mai ai cateva zile de trait...
dc vrei sa te apuci de fumat? fumatul e o sinucidere lenta si dureroasa...
oricum faci ce vrei tu... e o tara libera totusiwinking