| valentinalina a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa ma las d fumat?

Răspuns Câştigător
| XKidutzaa a răspuns:

Da logik.adica iti face f f f f rau.eu am avut o prietena care a fumat ceva timp si dupa a facut stop respirator si a muritcrying. te rog eu sa te alsi... Funda?

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vrei să ai de-a face cu călăii de doctori?
Renunță și practică un sport completat cu o alimentație sănătoasă.
Hai că poți. Succes.
Pa, pa.

| Psihiatra a răspuns:

Oricine ar trebui sa se lase de fumat!
numai bine nu face!
provoaca boli ale cailor respiratorii, dependenta, in cel mai rau caz cancer, slabeste sistemul imunitar si un studiu arata ca scurteaza viata cu 10 ani.
sa nu maii vorbesc ca virgula costa o avere

| Graphee a răspuns:

Normal.
E un factor cancerigen. Afecteaza si pe cel care este langa tine. Distruge intestinele. Slabeste sistemul imunitar. Si multe altele.

http://www.eva.ro/......-4052.html
http://www.sfatulmedicului.ro/......fumat_2641

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sigur ca da! Trebuie sa ai o vointa de fier si sa ai suficiente motive sa te lasi de fumat[in primul rand sanatatea ]. Nu trebuie sa privesti renuntatul la fumat ca pe un sacrificiu pe care-l faci, ci ca pe elibarare de ceva rau, ca pe o boala tratata ''bine ca am scapat si de asta ''.

| SimoooSven a răspuns:

Da!
poti avea boli de plamanistraight face
un tata al unui copil a murit din cauza asta:-

| THC26 a răspuns:

Da pentru ca nu te ajuta cu nimic in viata, dai bani aiurea in loc sa iti iei altceva, iti strici viata, poti deveni dependenta, vei imbatrani la ten daca nu te vei lasa. Funda?

| pinkLife4me a răspuns:

Da ptk iti distruge plamanii si nu sunt sigura dar am citit akmm un an ca mori cu 5 ani mai repede.si iti distruge dantura iti miroase gura si cand te saruti cu cineva o sa vomite.deci da trebuie sa te lasi de fumat

| Roberta00 a răspuns:

Da mai ales noi fetele, o sa ni se lase pielea, sanii, o sa devenim anorexice, si vom avea multe boli, asa ca LASA-LE!

| Andradaaaa a răspuns:

Bine inteles fiind ca dor iti strica plamini (stiu stiu ai mai auzit asata ) si ai putea saiti cumperi alceva de bani pe tigari si stiu ca e greu dar incearca doar pentru tine faci asta

| BloodxD a răspuns:

Pai daca ai probleme de sanatate din cauza lui, da! Si chiar daca n'ai, tot iti recomandhee hee

| PrincessOfChocollat a răspuns:

Eu cred ca nici nu trebuia sa incepi laughing.
Desigur, iti provoaca boli la plamani, si multe altele, si tutunul contine o gramada de prostii :acetona, amoniac, un fel de acizi...
Sfatul meu este sa te lasi! Fumatul dauneaza grav, si te imbatraneste!

| deeafanadela a răspuns:

Da pentru ca iti faci rau singura si nu te ajuta cu nimic si incearca sa te lasi acum cand esti tanara si ai vointa, cu cat trec ani o sa fie mai greu sa te lasi de fumat.

| denyiuly a răspuns:

Sigur. fumatul este ceva foarte rau si nefolositor

| TheDarkOne a răspuns:

Da!

Răspuns utilizator avertizat
| Supplexa a răspuns:

Nu! E o placere de a ta. blushing ai doar o viata, de ce sa ti-o risipesti happy

| Maddy_6601 a răspuns:

Frumushika.happynu sunt experta si nu ma cred cine stie ce inteligenta dar DA! ar trebui sa te lasi de fumat. poate provoca multe boli care te vor afecta pe parcursul vietii.Stiu ca e greu da incearca sa mesteci o guma cand vrei sa fumezi. daca ai vointa poti sa te lasi de fumat.
Mult noroc!happy

| ana2008 a răspuns:

Da ca iti faci rau singura