| anonim2222 a întrebat:

De la o vreme imi apar foarte multe blande pe corp. La inceput mi-au aparut 3 una langa alta iar de atunci (vreo 2 luno) imi apar aproape in fiecare noapte cate 2, 3. La inceput am crezut ca e o alergie ceva, dar apoi cand am plecat de acasa pentru cateva zile am vazut ca nu mi-au mai aparut. Apoi am observat niste ganganii zburatoare prin camera mea care tot zboara. Cand a venit un prieten si a dormit in camera mea s-a trezit si el cu blande. Am o pisica care a avut purici (chiar daca nu iese NICIODATA din casa) si am luat de la farmacie o chestie cu care sa o dau pe gat. Dupa ce am dato pe gat nu a mai avut nimic, dar de atunci au inceput sa imi apara si mie blandele. VA ROG ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| iuliapintea a răspuns:

Vezi sa nu aiba cumva pisica scabie, mergi la dermatolog.