| LTAA a întrebat:

De o saptamana am o senzatie permanenta de nevoie la toaleta:
Imediat ce ies din toaleta simt nevoia sa ma intorc; ma intorc si urinez foarte putin, ies din toaleta si se repeta povestea.
La inceput a fost foarte nasol, pentru ca aveam frica ca o sa ma scap pe mine si stateam foarte mult la toaleta. Insa acum m-am obisnuit si e mai usor, la scoala si in transportul in comun e greoi, insa acasa sunt linistit stiind ca am baia la dispozitie. Nu stiu cum o sa reusesc daca va trebui sa car ceva sau sa alerg.
Din ce am citit ar fi o infectie sau o iritatie in locatia respectiva si de asemenea am gasit si niste remedii, insa vreau sa stiu daca functioneaza. Sunt baiat, apropo.

Daca ati avut aceasta problema, cum ati scapat de ea si in cat timp? Care e cea mai sigura cale de reusita? As prefera ceva in care sa bag cat mai putin bani, eventual ceva de prin casa usor de facut, dar puteti sugera si medicamente sau orice altecva v-a fost de folos. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la doctor. Poate fi o simpla raceala dar si altceva. Mergi la medicul de familie care te va trimite la specialist si el la analize. Dupa ce ai diagnosticul se poate discuta.

| Fatamuntilor a răspuns:

Medic de familie care iti va da trimitere la specialist.
Niciodata un medicament care mi-a folosit mie, tie iti va face bine.

| Florentina9210 a răspuns:

Consulta un medic urolog.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Probabil ai racit dar fara tratament nu iti trece. Mergi la medic sa nu afecteze si rinichii si apoi e mai rau.