| Andreea202 a întrebat:

Hei! Astăzi de dimineață am fost la baie normal iar peste o ora am avut iar nevoia sa urinez dar am urinat foarte puțin și acum iarăși am avut nevoie sa urinez și am urinat foarte foarte puțin. Si parca încă am acesta senzație de urinare. De ce? Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai răcit jos.

| MihaelaDart a răspuns:

Mergi la un control ginecologic ori urolog pentru consultatie. Posibil sa ai infectie urinara si doar pe antibiotic se poate trata, recomandat de medic. Va trece repede.
Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil infectie urinara, sau inflamatie a uretrei.

| Fatamuntilor a răspuns:

Posibil infectie urinara!
te doare, te ustura dupa urinare?

| Andreea202 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu am usturime, dureri etc. doar simt aceea senzație merg la baie și urinez o picătură sa zic asa. Ieri am cam amânat urinarea ceva timp. Poate fi și de la asta?

| Lukasssz a răspuns:

Cat de multa apa bei?

| dinaprilie a răspuns:

Infectie urinara?

| NoOne18 a răspuns:

1 ai baut energizant, cafea, suc orice altceva difedit fata de obicei (asta mi se intampla mie)
2.infectie urinara, daca apar si picaturi de sange la urina e clar, si e cazul sa mergi la doctor.