| artistu55 a întrebat:

De o saptamana am obsevat cand ma curatam in urechi ca ma doare o ureche(dar doar cand apas si ma doare inauntru, nu in afara). Oare este ceva grav? Mentionez ca mai m-a durut asa acum vreo cateva luni, dar mi-a trecut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Posibil o inflamatie a urechii.
Ar trebui mers la un ORL-ist.
Te pup!

| AntoSweet a răspuns:

Probabil ca ai o umflatura rosie in ureche(inflamatie), care ustura.

| tzahranul a răspuns:

Se intampla sa faci o inflamatie in canalul auricular daca ai frecat prea tare. Nu uita ca ceara din urechi, desi dizgratioasa, are rol de protectie. Incearca sa nu te mai cureti prea mult in ureche si nu purta in-ear headphones pentru ca mizeria acumulata pe ele poate infecta inflamatia!

| GeorgianLasVegas a răspuns:

Nu este nimic grav, si eu patesc asa des dar numi se intampla nimic.Nu-ti face grijihappyPaste fericit
Funda!