| karma123 a întrebat:

De câteva zile în urechi mi-au apărut că niște "bube"/umflături mici dar dacă dau cu degetul prin ureche le simt, daca apăs pe ele mă doare foarte puțin, ce semnifica asta?

4 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Sunt lipoame (acumulări de grăsimi)
Sau chist sebaceu și trebuie operate.
Vizitează un medic orelist.

| Hope1992 a răspuns:

Aceste bubite sunt ca niste cosuri,cum iti apar pe fata asa iti pot aparea si in alte locuri, celule moarte astupate, incearca sa insisti cu curatarea, nu vreau sa ma intelegi gresit, nu te insult. Daca porti foarte des casti de urechi care se introduc in urechea interna si nu sunt mereu curate 100% si astea pot duce la infectare, orice introduci in ureche trebuie sa fie sterilizat si curatat.

| karma123 explică (pentru Hope1992):

Multumesc! Da, de la căști probabil, pentru că le folosesc mai mereu și nu sunt așa curate, și când stau mult cu căștile în urechi simt dureri slăbuțe in urechi

| Hope1992 a răspuns (pentru karma123):

La fel am patit si eu, incearca pe cat posibil sa le metii curate si sa nu mai stai asa mult cu ele, o pereche de casti mari sunt mai bune cand stai acasa.