| anonim_4396 a întrebat:

De o săptămână iau tratamente pentru calmare și concentrare.

În primele zile de luare a pastilelor (Alprazolam, Mentat și Serlift), am avut simptome de amețeală/senzație de leșin și oboseală, cu toate că respect cantitățile dozelor de pastile, prescrise de medic.
Acestea au durat cam în jur de 2-3 zile.

Apoi, au venit și simptomele de tremur (de mâini și picioare), care le am și în prezent.

Acum nu știu dacă și acestea ar putea fi un efect secundar sau adversar.

Menționez că următorul control îl am pe 6 octombrie, la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e ceva normal, eu am avut mult mai grav, dar trece efectele astea

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru RAY):

Sa rușinat, a și șters întrebarealaughing

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Trebuie sa îți suni medicul psihiatru și sa ii spui de aceste reacții adverse, ma gândesc ca ai nr de tel a medicului la care mergi? E mult pana atunci! Senzațiile de oboseala și moleseala vor trece după câteva zile, o săptămână, depinde de fiecare organism, cu xanax trebuie sa ai grija ca produce dependenta psihica și fizica și dacă le întrerupi brusc pot produce sevraj, antidepresivele pot produce sindrom de discontinuitate