| DiannaDi a întrebat:

De regula, menstruatia imi vine la 28 zile. Ultima data, mi-a venit mai repede, la 26 de zile. Acuma e ziua 34 si nu a venit menstruatia, dar ma dor sanii la fel ca si inainte sa imi vina. Am facut astazi un test de sarcina si a iesit negativ. Precizez ca in urma cu cateva zile, am terminat un tratament de 7 zile cu Nurofen Forte, luam 2 pe zi iar acum o saptamana am luat o ovula vaginală interna, Canesten. Oare de ce intarzie menstruatia? Pot avea legatura medicamentele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Omis a răspuns:

Bună!

Mâine îți va veni sigur. Până acum, mie de 2 ori mi-a venit menstruația în ziua 35, iar acest lucru s-a datorat stresului. Dacă știi că nu ai trecut printr-o perioadă stresantă, cu siguranță este de la medicamente.

Nu trebuie să intri în panică.

Să fii bine!

| DiannaDi explică (pentru Omis):

Pai de cateva zile ma tot stresez deja ca vad ca intarzie. Multumesc ca m ai linistit

| DiannaDi explică (pentru Omis):

Ce dreptate ai avut! Deja mi-a venit! Va multumesc tuturor pentru sfaturi

| Omis a răspuns (pentru DiannaDi):

Când cauți dreptate, sunt aici.

Hahahahahaaaa

Să fii sănătoasă!

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dereglare hormonala ai facutr sex recent? Folosesti anticonceptionale sau ai luat pastila de a doua zi? Daca da de aceea menstruatia este dereglată

| DiannaDi explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am facut sex in ultima zi a menstruației neprotejat, fara sa se termine in interiorul meu. Mereu am procedat asa cu el si nu am avut probleme niciodata

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DiannaDi):

Cel mai bine este sa mergi maine la medicul de familie sa i ei o trimitere la ginecologie sa te consulte medicul, noi nu stim motivele pentru care nu i ti vine ciclul dar pot fi multe cauze poate esti racita anexita cistita poate ai ovare polichistice care se vor vedea la o ecografie abdominala sau transvaginala, numai sta asa si mergi la doctor, sanatate multa.

| 1231242 a răspuns:

Du-te la medicul la familie, apoi la ginecolog.

| Mariaflorea1874566 a răspuns:

Du-te la un ginegolog sau la un medic

| DiannaDi explică (pentru Mariaflorea1874566):

Daca as fi fost insarcinata, se vedea la test, nu? Avand in vedere ca l-am facut in a 6-a zi de intarziere a menstruației. Iar pe cutie scrie ca arata rezultatul deja cu 5 zile inainte de intarziere

Răspuns utilizator avertizat
| Mariaflorea1874566 a răspuns (pentru DiannaDi):

Păi aici depinde, sora mea a făcut mai multe teste de sarcină să fie sigură dacă e sau nu.