| radu123456 a întrebat:

De un an jumatate am inceput sa ma masturbez cam vreo 4-5 ori pe saptamana. acum vreau sa stiu daca existo vreo problema ca pe net am gasit undeva ca nu e bine, undeva e bine, etc!
cine poate sa-mi dea mai multe detalii?
eu am 14 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Masturbarea este ceva normal, dar... de 4-5 ori pe saptamana, de un an jumatate incoace... Nu ai gasit altceva mai bun de facut intre timp? O activitate care sa te distraga de la pasionanta ta indeletnicire. Sa faci un sport sau sa intri in vorba cu vreo fata, de ex. Sau sa croshetezi, ca sa ai mainile ocupate laughing

| radu123456 explică (pentru noktambul):

Ba da dar nu tot timpul!laughing am sa incerc si treaba cu crosetatullaughingwinking

| noktambul a răspuns (pentru radu123456):

Incearca,mai degraba, treaba cu fetele laughing

| mgtow a răspuns:

In viitor cand vrei sa mentii relatii sexuale nu ti se mai pune in erectie sau nu vei simti placere in timp ce faci sex.

Răspuns utilizator avertizat