| RCSVLAD a întrebat:

De unde pot cumpara somnifere si cum se numesc ele mai exact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Exista mai multe medicamente, fiecare cu denumirea sa, care au acest efect dar ele se iau si se elibereaza in farmacii doar pe baza de reteta de la medic, deci nu ai cum lua daca nu ai reteta

| florizzz a răspuns:

Bugecifer, Skolfer, Newmarkfer

| Cyulycao a răspuns:

Eu cred ca sa apelezi la somnifere este o metoda cam drastica..asta se poate rezolva si altfel. daca ai probleme cu somnul in mod regulat inseamna ca in organismul tau exista un dezechilibru pe care ar trebui sa il ai in vedere... sfatul meu este sa apelezi la un medic. daca totusi nu vrei te pot ajuta eu dar in nici un caz cu somnifere

| RCSVLAD explică (pentru Cyulycao):

Da eu nu iau somnifere pentru minewinking Le iau pentru un experment :

| Troculescu_Ion_Sorin_1984 a răspuns (pentru Cyulycao):

La medic apelez an fiecare zi si imi spune cumpara somnifere imi da reteta si acele pastile lea cumparat si acu 5 ani an ura fara efect

| Cyulycao a răspuns (pentru Troculescu_Ion_Sorin_1984):

sw33t_girl_4u@yahoo.com ..astept un mail de la tine cu un numar de telefon unde te pot gasi.

| Troculescu_Ion_Sorin_1984 a răspuns:

Am o problema cu somnul dorm maxim o ora pe saptamana si caut un somnifer puternic la care sa pot dormi pastile licid sirop ceva care sa pot sa dorm