| marria a întrebat:

De vreo 2 zile ma doare in gat, dar mai ales cerul gurii si mai mult pe partea dreapta. De la ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Poate fi o simpla raceala.Asa am patit si eu cand am racit.happyBea un ceai cald.happy
Mult succes!big grin

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o amigdalita sau o faringoamigdalita. Cel mai bine este sa mergi la un medic Orl-ist fiindca s-ar putea sa ai nevoie de antibiotice.

| bOom a răspuns:

Du-te la medic in loc sa pierzi timpul intrebindu-ne pe noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la un medic ORL, poate fi o afecțiune a migdalelor (amigdalită) sau ai tras curent.
O gargară cu ceai de mușețel călduț.
Sănătate.
Pa, pa.