| SuNaM a întrebat:

Deci in urma cu o saptamana pe cerul gurii am inceput sa simt ca pielea aceia(care e de obicei fina) incepe sa fie aspra. dupa aproximativ 5 zile pielea a redevenit moale si neteda dar a aparut o taietura verticala(dinspre dinti spre gat) chiar pe mijlocul cerului gurii..nu doare nu nimic dar daca pun pana chiar se simte ca o taietura.Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Suna ciudat, dar totusi zici ca nu te doare?
Mai ai si alte simptome asemănătoare?
Ma duce cu gândul la ceva cam urat...
Fa si tu niste analize la sânge mai complexe, sa nu cumva sa ai vreo infecție ceva... consulta un medic.

| SuNaM explică (pentru ShamelessQboy):

La ce va duce cu gandul?

| MaryAdry a răspuns:

Eu zic să vorbești cu părinții tăi dacă ești încă în grija lor, dar dacă ești pe cont propriu poți să îi zic medicului de familie așa, prin treacăt, când mergi la un consul sau ceva. Părerea mea. Sper să-ți fie de folos.
P.S.: Nu-ți fie frică să întrebi sau să ceri ajutorul. Toți avem problemele noastre.