| TupacNo a întrebat:

De vreo 2 zile tot am o senzatie de inec, ca si cum am prea multa saliva in gura. Am senzatia ca trebuie sa inghit, dupa care la 4-5 secunde dupa ce am inghitit, am din nou aceeasi senzatie si trebuie sa inghit iar. Aceasta senzatie este insotita uneori de o tuse seaca, tot la fel cu senzatie de inec. Ma apuca mai ales seara cand ma pun in pat si e foarte suparatoare, deoarece nu ma ia somnu tot inghitind la 5 secunde. Am fost racit destul de rau, recent, ieri am terminat cu antibioticele, dupa revelion m-a durut gatul destul de rau si abia puteam sa vorbesc. Acum pe langa senzatia de saliva in gat(de inec) si uneori tuse seaca, mai am si secretii nazale abundente. Ce credeti ca ar putea fi si ce ma sfatuiti sa fac, ce medic sa consult avand in vedere ca aceasta senzatie de inec imi da mari batai de cap, neputand sa dorm bine noaptea si a 2-a zi ma duc obosit la serviciu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a răspuns:

Scriu dupa aproape 6 ani de la aceasta intrebare, esti bine!

| Mpcdej a răspuns:

Esti sigur ca aia nu-s muci?