| Fkz_Alex_1995 a întrebat:

De vreo 3 săptămâni am o durere de spate după ce ma ridic de pe un scaun, de exemplu daca conduc 10! minute când cobor din mașină merg aplecat vreun 1 minut până ma îndrept ca ma doare rău spatele deasupra la fund, nu-mi aduc aminte sa mă fi lovit, mi-a fost făcut masaj cu antiflamatori dar degeaba.ce o fi oare.nu prea am bani nici sa merg la doctor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Masajul nu ajuta la durerile de oase, ce masezi tu e pielea si muschii de deasupra, asta nu ajuta osul cu nimic, ai nevoie de exercitii zilnice pentru spate in genul celor de aici :
https://www.youtube.com/watch?v=HzXkMnvqojE&t=323s&ab_channel=MadyMorrison

| ioana748 a răspuns:

Te doare mijlocul de la pozitie.
Incearca cu spirt pe mijloc si diclofenac supozitoare.
O sticla cu apa fierbinte sau stai cu spatele pe o sursa de caldura.
O sa ti treacă pe moment.
Si cam asa va fi mereu.
Sanatate,

| LaviniuA a răspuns:

Mergi la un kinetoterapeut, mai dai si tu din burta, picioare.
Cumpara-ti o pernita lombara si eventual una pentru scaun. Gasesti la magazinele de tehnica medicala, probezi si vezi ce e mai bun.
Ia pauze mai des si ridica-te de pe scaun.
Iti dai seama ca n-are cum sa-ti treaca daca nu faci nimic.