| ChidoriKing a întrebat:

De vreo 7-8 zile ma trezesc noapte de noapte undeva intre orele 1-3 si nu pot adormi decat spre dimineata, pe la 4-5. Vreo idee ce ar putea cauza asta? Mentionez ca simt si discomfort in zona abdomenului, cateodata chiar si dureri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Posibil ca ai o insomnie si o indigestie! Inainte de culcare, sa faci o baie calda si te speli bine tot corpul, apoi cu o ora inainte de culcare sa bei o cana cu lapte cald sau o cana calda de ceai de tei cu lamaie! Te asigur ca ceaiul de tei este foarte relaxant si un bun calmant pentru discomfortul abdomenului tau! Vei putea dormi foarte bine ca un prunc pana dimineata! Iti garantez asta!

| blAster85 a răspuns:

Eu de la o vreme adorm cam greu dar la mine e stresul, acum la tine tu stii ceva in alimentatie, ar trebui sa faci o vizita la medic in legatura cu abdomenul, poate fi altceva, apendicele de exemplu.

| Ramona_Tucaliuc_1979 a răspuns:

Sincer ti-as recomanda sa mergi la medic este posibil sa ai o problema cu digestia sau sa renunti usor la cafea etc si sa fii mai atent la ce mananci timp de o vreme daca nu reusesti nici asa du-te la un medic URGENT!