| Kanpeki a întrebat:

De vreo jumate de ora simt ca imi bate inima mai repede si ma simt putin slabit. Mi-am luat pulsul si e in jur de 98-100 batai pe minut. Am facut efort mare inainte de asta. Oare sa fie aia cauza? Ar trebui sa-mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Kanpeki explică:

Tu habar n-ai

Răspuns utilizator avertizat
| Xtremegirl a răspuns (pentru zgabie):

Poate are probleme de respiratie. In loc sa critici aceasta persoana puteai simplu sa treci peste intrebarea lui.

| BIoody a răspuns:

Iti faci Iaba, mereu functioneaza big grin

| KanameKuran a răspuns:

Du-te la medicul de familie si spune-i ce s-a intamplat. Din moment ce ai reusit sa scrii aceasta intrebare, cel mai probabil nu este nimic grav. Daca te simiti mai rau, simti intepaturi sau amorteli in bratul stang sau dureri puternice in jurul pieptului, suna la 112.

| NikFlorian a răspuns:

Depinde de ce efort ai depus...
Sfatul meu este sa te intinzi in pat sa te odihnesti iar daca te simti tot mai rau fara a ezita cheama degraba un medic.
Bea apa si incearca sa te gandesti la lucruri care ti se par frumoase si chiar ti-as propune sa te pui la somn.
Insanatosire grabnica!

| Kanpeki explică (pentru NikFlorian):

Am urcat 4 etaje mai in graba. Eu ma obosesc mai usor in general.
Si multumesc!

| NikFlorian a răspuns (pentru Kanpeki):

Inseamna ca ai probleme cu inima, nu sunt grave dar trebuie sa mergi la un cadiolog, neaparat.