| RAY a întrebat:

Tocmai ce am facut un test de efort problema e ca inima imi sarea la 195 de batai per minut ceea ce e anormal, ecografia e normala, dar nu inteleg de ce asa tare bate inima efortul nu era maxim era moderat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pot fi mai multe cauze.
1. Poate ca efortul o fi fost moderat, dar poate că inima nu le-ai obișnuit cu efort zilnic (exercitii fizice).
2. Poate să fie si din pricina unei alimentatii nesănătoase (sare, grasimi, etc), ori a unui stil de viață nesanatos(ore târziu de somn, stres, neînțelegeri, etc).
3. Poate să fie si o moștenire genetică.
Oricum ar fi, un medic specializat iti poate oferi cele mai bune informații.

| RAY explică (pentru anonimg):

Am dat 250 de ron pe aco +test de efort, adevarul e ca am bagat dintr-o data nu constant, aveau niste apare, la pretul asta calitate de rahat n fine