| KatiKata25 a întrebat:

Hei, va rog. ajutati-ma sadmama mea se simte foarte rau are fesa satnga si piciorul stang..amortit ...nu se poate misca din pat. ea zice ca a stat in curent..si de atunci. a avut dureri. dar azi a chemat si salvarea. si tot nu a rezolvat nimic. sad. ce poate face ca sa-i treaca fara internari ca nu poate din cauza locului ei de munca. ajutati-ma.!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se poate misca din pat, dar totusi nu vrea internata la spital ca se duce la munca?

Ceva nu are logica in ce scrii tu acolo.

Crezi ca daca medicul de pe ambulanta nu si a dat seama, o sa ne dam noi seama pe net fara sa stim o boaba de medicina?

Treaba cu a traso curentul e doar o explicatie babeasca, sa mearga la medic sa i se faca investigatii

| Celcareajuta a răspuns:

Hernie de disc. Operatie. Stat pe bara o gramada. Nu inteleg in ce loc oribil lucreaza de nu ii da medical.

| iulian1302 a răspuns:

Buna! A-si vrea sa te intreb ce diagnostic are trecut pe fisa de la ambulanta?