| Bun123 a întrebat:

De vreun an nu prea știu ce mi se întâmplă. Ma simt ciudat și am dureri de stomac, uneori constipație alte ori diaree. Uneori când fac sex am dureri de ovare. Și nu îmi dau seama dacă ma doare stomacul sau ovarele. Nu-mi dau seama care e problema. Menționez ca în timpul facultății mancam haotic pentru ca asa îmi era programul. M-am gândit ca as putea avea endometrioza dar nu știu dacă sa merg la ginecolog sau gastroenterolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca te doare la sex, eu spun sa incepi cu ginecologul...

| Caro34 a răspuns:

Poti incepe cu ambii o data! Gastroscopie + colonoscopie, analize de sange, consult ginecologic! Menstruatia vine regulat? Alte simptome? Numai bine!

| NisipLaMare a răspuns:

Din ce reiese esti baiata nu fata? ar fi bine sa te conformezi dialogului.

| Bun123 explică (pentru NisipLaMare):

Ar fi bine sa citesti cu atenție și sa lași comentariile inutile.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Începe prin a merge la doctorul de familie, comunică-i toate aceste simptome iar el te va îndruma cu siguranță în direcția potrivită.

Răspuns utilizator avertizat