| IoanaIacob09 a întrebat:

Am ramas insarcinata, cand fost la control si am aflat ca am un avort spontan incomplet. Am continuat avortul prin pastile, si am mai facut 2 vizite la doctor pentru siguranta ca avortul a reusit. Menstruatia mi-a venit dupa 41 de zile, mai am pofte si mam mai ingrasat, am facut 4 teste si mi-au iesit negativ, poate fi vorba de alta sarcina? Multumesc!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai precizat daca ai intretinut sau nu, contacte sexuale neprotejate cu finalizare in vagin? Te instiintez pentru a sti pe viitor ca sarcina implantata in uter incepe sa produca hormonul de sarcina hCG exact din momentul instalarii sale in endometru. Faptul ca niciuna dintre cele 4 teste efectuate nu a detectat in urina verificata hormonul hCG, indica faptul ca nu exista sarcina De asemenea daca ultima menstruatie s-a desfasurat in conditii similare cu cele anterioare, ca si numar de zile de manifestare, cantitate de menstruatie eliminata, flux zilnic, culoare, textura, etc. atunci se poate aprecia ca ultima menstruatie reprezinta GARANTIA ca in uter in acest moment NU exista sarcina instalata. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Noi de unde să știm? Încă nu s-a înscris și Mama Omida pe TPU...