| ThatGuy10 a întrebat:

Deci acum o zi,voiam sa ma arunc în pat dar am dat cu genunchiul de colțul patului și m-am lovit la picior unde e genunchiul e un fel de punct când apăs pe el doare când apăs mai jos doare și acolo dar puțin dar nu se compara ce e la punctu ala, când îndoi piciorul sau vreau sa ma ridic ma doare piciorul doar acolo lângă genunchi unde e și punctul, de mers pot dar care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai lovit rotula genunchiului denumita medical patela.
Probabil e o vanataie acolo subcutanata, e normal sa doara, nu inteleg notiunea de punct totusi, doar banuiesc ca este o vanataie sub piele care se simte la atingere.
Fiind atat de sensibil acel loc al genunchiului durerea persista mult si bine!

| ThatGuy10 explică (pentru Simpatic):

Da 100% e vânătaie mersi ca mi-ai zis

| relian a răspuns:

Unde anume te-ai lovit? Atit in laterale cit si in fata acolo la rotula, ai ligamente si tendon, e posibil sa fi lovit ligamentele sau tendonul de la rotula.
De asemenea si rotula daca ai lovit, te doare, chair daca e os, oasele dor cand is lovite.

Stai si tu mai usor pana trece. Daca nu trece in 2 saptamani, mergi la doctor.
Cauza e lovitura, aia e cauza, ai lovit oase, sau ligamente, alea dor cand se intampla asa ceva.
Intrebi de parca acu ai cazut din Luna laughingori nu te-ai mai lovit niciodata nicaeri.

| KovacsB a răspuns:

Aruncatul in pat este cauza.