| D4r1uss a întrebat:

Astazi din neatentie cand m-am dat jos din pat si am vrut sa trec de coltul patului sa ies din camera m-am lovit cu genunchiul de pat. Am avut o durere incedibil de mare timo de vreo 5 minute, dupa nu ma mai durut pana pe la 5 dupa amiaza cand am vrut sa merg pe bicicleta si mam lovit iar la acelasi genunchi. De atunci inca ma doare si pe langa asta sa mai si umflat. Poate sa fie ceva la ligamnete? La medic nu am mers fiindca mi-e frica ca nu o mai am voie sa fac sport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Calm. mai intaresti carnea pe tine.
Din cata biologie stiu eu. ligamente la genunchi nu ai poate rotula.

| D4r1uss explică (pentru Crackman):

Eu nu ma pricep la chesti din astea cu corpul uman, cred ca am lipsit de la lectiile alea de la biologie. Asta cu lingamentele mia ziso un prieten da vad ca e la fel de prost ca si mine

| Crackman a răspuns (pentru D4r1uss):

Bun atunci nu trebuie sa iti faci griji, in cateva zile o sa treaca.
Pune gheata sau ia de la farmacie un unguent pentru umflatura.