| Xonia a întrebat:

Decihappy
Alalteri am fost la alergat, iar ieri ne-a pus sa alergam la sport si am cam facut febra musculara(nu asta e problema)
Dar astazi am observat ca sunt neagra pe picioare...adica ca si cum m-as fi lovit, dar nu ma doare
Am niste pete negre si chiar nu stiu ce am patit ca nu le aveam
Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De la intindere, nu de la efort. S-au spart niste vase de sange si arata ca niste vanatai, in cateva zile trece. Efortul trebuie sa il faci treptat, nu brusc, organismul sufera la schimbari bruste indiferent de ce natura ar fi ele.

| cretzufinish a răspuns:

E de la febra musculara. S-au vascularizat puternic venele datorita efortului si s-au "invinetit". Unge-te cu niste gel tip Fastum gel, Lioton gel, Diclofenac etc si fa bai picioarelor in apa calduta cu putina sare (de preferat marina).
Lasand la o parte neplacerile priveste si partea buna a lucrurilor: facand miscare vei avea un viata sanatoasa si niste picioare frumoase.

| deya_5492 a răspuns:

Nu stiu ce ar putea fi. Poti sa te dai cu o crema. Si te-as sfatui sa mergi si la medic daca nu iti trece in 2-3 zile maxim. happy Succes!