| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Deci am barba neagra dar am si fire de alta culoare, oare am vreo afectiune sau? De ce am firele alea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-ai nimic. A mea este aproape toata alba.

| MrSpooky a răspuns:

Presupun ca te referi la alb/roscat. Nu ai nimic, si eu am barba in barbie rosiatica, dar am si amici care desi au doar 25-30 ani, au fire albe in barba, depinde de persoana.

| Crackman a răspuns:

Eu am barba cu par rosu, negru, alb
Asa ca este vb de genetica

| DarthNiger a răspuns:

Si eu am cateva fire albe pe barba ici si colo, nu este nicio afectiune, te sperii degeaba.
Cu cat imbatranesti mai mult cu atat o sa iti iasa mai multe fire albe, asta daca nu ai probleme cu stresul, unele persoane care sufera de stres pierd melanina si albesc.

| CassiusAlexander a răspuns:

Nu, e ceva normal.

| Olsen a răspuns:

E de la stres sau anxietate, genetica.

| Tito97 a răspuns:

Nu suferi de nicio afecțiune. Dacă firele sunt de culoare albă sunt un prim semn al îmbătrânirii celulare, datorită oxidării.