| GabrielStefan a întrebat:

Deci cand vreau sa adorm simp o palpitatie la inima...ca si cum ar apasa cineva pe inima.De ce?crying nici sa dorm nu ma lasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Poti sa ai tensiunea prea mare din cauza caldurii, oboselii, lipsei de hidratare pe perioada zilei mai ales ca acum e canicula. Poti sa mergi sa discuti cu o farmacista, s-o intrebi de Extraveral, ajuta sa te calmezi, si poate asa iti trec si palpitatiile alea. Inainte de culcare incearca sa bei un ceai (de paducel preferabil). Ca sa previi palpitatiile, pe net scrie ca este bine sa mananci somon si macrou, sa mai reduci din cafea (fie ea si decofeinizata), incearca sa te odihnesti mai mult, cel putin 7-8 ore pe noapte, plus pe parcursul zilei daca ai cand, cate 1-2 ore, si evita sa faci munca grea, sa cari ceva greu, etc. Poti sa ai si un fel de anemie, lipsa de magneziu, asa ca poti cere la farmacie un complex de vitamine, care te-ar putea ajuta, insa si coenzima Q10 este buna; pentru a-ti intarii sistemul imunitar, ia de la plafar Echinacee si Spirulina de la Hofigal. Ai grija si la ce pastile iei, daca pe prospect scrie ca trebuiesc evitate de cei care au probleme cu inima, nu ar trebui sa le iei. In caz ca practici vreun sport, fa cel putin 10min incalzire inainte.
Ai grija si la lipsa de calciu, incearca un Vitamax, dar sa te si hidratezi bine pe parcursul zilei cu apa plata, cel putin 2L, insa poti sa-ti faci si sucuri naturale, limonade, ceaiuri.
Pa pa!

| badboy18 a răspuns (pentru znstr):

Meriti funda ce mai... si pe mine ma doare inimioara, urmez acelasi tratament?

| znstr a răspuns (pentru badboy18):

Problemele variaza de la om la om, cine stie smug Stefan se trateaza singur, pe tine te-o trata vreo domnisoara.

| badboy18 a răspuns (pentru znstr):

Mi-ar face placere daca ai fi u tonguetongue:*

4 răspunsuri:
| Hartan_Jonit_1961 a răspuns:

Sfaturi :
bea niste apa inainte sa te apuci sa dormi si descrie palpitatia