| DJohnny a întrebat:

Deci de 5 zile am inceput sa mananc 2 sandwichuri la scoala si dupa amiaza mananc obisnuit iar dupa 6 seara nu mananc nimic.
Am 15 ani, intrebarea este daca pot sa slabesc si daca da cat as slabi pana la saptamana Scoala altfel ( 2 luni)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca mai faci si sport vei slabi dar nu mult in doua luni, nu pot sa zic exact cat.

| july00 a răspuns:

In 2 luni, iti dai seama ca nu o sa poti slabi nu stiu cat, alearga,,

Răspuns utilizator avertizat
| CristianPreda a răspuns:

Frate... Nu incerca cure de slabire la varsta asta. Si eu am tot 15 ani. Acum 6 luni eram si eu destul de grasut si m-am apucat de exercitii cardio (aceste exercitii ard grasimea cel mai repede) si anume alergatul, ciclismul si aerobicul... Cu exercitii cardio slabesti mult mai repede decat printr-o cura (care nu e sanatoasa de la o varsta asa frageda) De la curele de slabire poti deveni anorexic. Adica sa slabesti in continuu si sa nu poti controla boala (destul de urat). Sper ca ti-am fost de ajutor.winking

| Alexandruuuuuuu a răspuns:

Depinde ce tip esti big grin dupa parerea mea fara putin efort nu prea vei face ceva...incearca sa faci si miscare o sa vezi ca e mai bine asa!

| gand4ever a răspuns:

Poti sa slabesti dar nu foarte mult deoarece esti inca in crestere si trebuie sa mananci mai satios! Dar daca faci sport si urmezi o dieta convenabila[adica sa mananci verdeturi, fripturi, cereale naturale, fara paine]poti sa slabesti in 2 luni cam 10 kg!winking Funda!?