| Dizzyz a întrebat:

Deci,eu am o problema de 1 an.In urma cu un an ma durea calcaiul de la piciorul drept cand alergam, dar asta rar.Acum de mai bine de vreo 2-3 luni ma doare calcaiul de la orice activitate care implica calcaiul drept(alergat, mers).Ce sa fac?
P.S:Fara "Du-te la doctor"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Tu singur recunosti ca s-a agravat in decurs de 1 an --- cand durerea va ajunge sacaitoare si /sau insuportabila, probabil ca te vei duce la ortoped!
Sunt multe cauze posibile( platfus, fasciita plantara, tendinopatia Achile, cresterea brusca in greutate etc,)--- numai ortopedul le poate identifica si trata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema cred ca e de la tendon. Tendon muschiului e prins chiar de langa calcai.Cred ar trebui sa vorbesti cu un doctor.

| tofanlucian12 a răspuns:

Dentonul sau sa nu ai o fisurare la os. cel mai bine consulta un doctor. bafta!

| Simona8807 a răspuns:

Exact asa! Du-te la doctor, de ce nu mergi? El e unicul care iti poate zice exact ce ai, noi de unde sa stim?

| Dizzyz explică (pentru Simona8807):

Am zis, fara ''du-te la doctor'' adica sa nu-mi zica cineva doar asta.Sa-mi mai de-a si niste informatii de la el pana ajung la doctor

| Simona8807 a răspuns (pentru Dizzyz):

Da,am inteles. Dar noi nu putem sti ce ai, el e unicul care te poate vindeca. Noi nu suntem doctori..Pentru binele tau am scris asta, nu pentru al meu. Pot fi o multime de motive iar doctorul singur le poate individua. Succes!