| qieiqpalz a întrebat:

Deci eu cam de 2 luni am niste probleme cu unghia mare de la picior. Cred ca am unghie incarnata si ma doare destul de tare daca joc fotbal sau daca alerg ..am noroc ca am o pereche de papuci mai largi care imi permit sa fac sport. Apropo azi am fost la fotbal si cand m-am intors aveam sange la deget ..am mai tot incercat eu sa tai unghia calumea dar nu reusesc se face la loc. Oare doare operatia? Nu am fost niciodata operat si am o frica foarte mare. Daca se poata sa imi ziceti daca doare in timpul operatiei dupa operatie daca doare rezist eu dar in timpul ei sunt curios, va rog help.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Daca va durea sau nu, nu ai cum sa stii. Tu du-te rezolva la medic, mai bine decat sa stai cu ea cum ii acum.

| qieiqpalz explică (pentru AlexSalling):

O sa mai pot juca fotbal dupa?(dupa 2 luni sau cat îi i.a sa isi revina)

| AlexSalling a răspuns (pentru qieiqpalz):

Ma gandesc ca da, dar medicul va avea ultimul cuvant. Te vei recupera.

| qieiqpalz explică (pentru AlexSalling):

Ok mss nu prea stiu cui sa ii dau funda multi ati avut raspunsuri bune.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Am avut un coleg care avea aceeași problemă. S-a rezolvat la medic foarte repede. E o chestie minoră, n-o să te doară rău.Important e să n-o mai lași așa.

| qieiqpalz explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Deci o sa doara 0_0

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru qieiqpalz):

E absolut normal să te doară, dar nu te gândi la dureri insuportabile. big grin

| qieiqpalz explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Macar imi da injectie sa imi amorteasca locul?