| AlexxGb a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca doare operatia de "unghie incarnata" la picior, sau "panaritiu". Astept sfaturi. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Orice operatie doare sa stii, una mai mult alta mai putin.
exista medicamente anti durere, use them.

funda?

4 răspunsuri:
| laurici_3736 a răspuns:

Daca e facuta sub anestezie nu te doare decit putin injectia. Daca ti-o face in viu e de groaza.

| AlexxGb explică (pentru laurici_3736):

Ce medic "tampit" oo fi sa faca o operatie pe viu. :-ss laughing. anyway thanks

| Alicamai a răspuns:

Nu te va durea cand te opereaza dupa opearatie e si normal sa te doare dar DUREREA este suportabila! Succes

| Alex_Shacky_1997 a răspuns:

La unghia incarnat nu este operatiestraight face iti taie cu foarfecuta coltul unghiei. WTF? doar nu crezi cati taie piciorul de la geninchi, iar la panaritiu daca te duci in primele 2 zile de cand iti apare 2 3 zile nici nu te taie.