| yumeee a întrebat:

Deci.
Eu merg la dentist cu aceeaşi măsea din luna octombrie.
Mi-a "scos nervul" cică, mi-a băgat 100000 de chestii in ea în decursul ăsta de timp dar TOT mă doare (şi nu, nu e altă măsea de lângă sau aşa, pentru că atunci când mi-o deschide şi umblă în ea mă doare rău - deşi lângă asta mai e una pe care mi-a "lucrat-o", care, la fel, mă doare). Am făcut filme peste filme şi zice că nervul e scos şi nu ştie ce mă doare, după care îmi mai bagă ceva în ea şi mă întorc peste o săptămână în exact acelaşi stadiu: MĂ DOARE.
Evident că în curând voi ceda dpdv emoţional (e totuşi vorba de jumătate de an de când mă chinui) şi voi merge la alt dentist. Deşi va trebui să plătesc totul din nou şi nu ştiu de unde voi lua banii, dar întrebarea mea e...
CUM e posibil să se întâmple aşa ceva? E normal? E ea atât de incompetentă? Sunt eu vreun extraterestru cu alt tip de măsele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| floarealbastra_9272 a răspuns:

Daca spui ca s-a lucrat o perioada atat de lunga la aceeasi problema si nu este inca rezolvata, cred ca trebuie sa mai afli si parerea altcuiva chiar daca trebuie sa o iei de la inceput. Stiu, e dureros fizic, psihic si material dar nici asa nu poti sa stai... Batfa!
(raspunsul de la anonim era al meu, dupa ce am trimis raspunsul am vazut ca nu eram logata...) Bafta inca odata! happy

3 răspunsuri:
| mihaella00elena a răspuns:

Sa stii ca si eu am aceeasi problema.am fost la doi dentisti pana acum.mi-au scos nervul,au curatat inauntru cu tot felul de chestii, cum ai spus si tu, dar tot mai am momente cand ma doare.de scos nici nu vreau sa aud.

| stresat a răspuns:

Mergi la alt dentist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca s-a lucrat o perioada atat de lunga la aceeasi problema si nu este inca rezolvata, cred ca trebuie sa mai afli si parerea altcuiva chiar daca trebuie sa o iei de la inceput. Stiu, e dureros fizic, psihic si material dar nici asa nu poti sa stai... Batfa! sad