| AllexXaS a întrebat:

Deci Help me rapid numai daca stiti, de alte raspunsuri ironice nu am timphappy.
Eu am alergie la piscaturile de insecte.Se unfla, se inrosesc si ma mananca tare:-s...Si am luat un purice(cred ca de la un caine vagabond ca,cati sunt in orasul asta te saturi de ei) si am piscaturi peste tot:pe fata,pe spate,pe maini,pe picioare, pe gat, PE FRUNTE.
Daca stiti cu ce sa ma dau pe ele sa treaca spuneti va rog se vad urat tare si arat oribil, parca am niste bube imense pe fatacrying.

Funda Celui Care Imi Da Un Raspuns Concret Si Imi Spune Cu Ce Sa Ma Dau!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sebby a răspuns:

Tabletele Tavegyl, unguentul Epitelin, spuma ApiPanten sau loţiunea Autan pentru tratarea înţepăturilor. Succes. Intreaba la farmacie care este mai bun dar ai grija ca au toxicitate mare.

| CipriiSiGata a răspuns:

Pai. Daca e alergie. Nu trebuie neaparat sa te dai cu ceva. Poti lua pur si simplu niste pastile anti-alergice gen Aerius. La mine a mersthinking Succes!