| Pisiiii a întrebat:

Acum 3 zile mi-au aparut pe picior niste puncte rosi ca si cum ar fi piscaturi de purice. Mi-au aparut si pe corp si pe maini si ma mananca.Eu cred ca sunt piscaturi de purice sau furnica dar am controlat toata camera iar mama zice ca e o alergie. Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Din câte ştiu eu pişcătura de purice e o pată roşie care dispare după câteva ore(nu bube), iar cea de furnică roşie te înţeapă de mori.

Cel mai bine ar fi să mergi la medic. Poate fi o alergie...

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca ori e varicela sau pojar ca nu prea le deosebesc, ori mama ta are dreptate big grin