| qieiqpalz a întrebat:

Pe mine ma doare cerul gurii mai in jos putin spre dinti, oare ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pot fi mai multe cauze, și pe mine ma durea, dar durerea a fost din cauza ca cumva ama avut o mica tăietura lângă dinte, zona de acolo a fost străpunsă și s-a produs o f mica infecție, durere ce a trecut in 2 zile, poate asta e și la tine, dacă ai mâncat cipsuri/te-ai înțepat cu furculița când mâncăi, zona fiind f f sensibilă și cea mai mica zgârietură se face simțită, însă dacă nu trece in 1-2 zile sau dacă devine insuportabila, mergi la medic

| qieiqpalz explică (pentru anonim_4396):

Am mancat chips uri ..ma doare de vreo 2 zile sper da imi treaca cat mai repede e o senzatie ff ciudata cand mananc doare. mersii baieti la toti nu pot da seta un com castigator ca toti ati zis ceva util mersi!

| teo530 a răspuns:

Poate ai puroi sau te-ai zgâriat. Eu acum 2-3 ani, câteodată când mâncam mă zgâriam în cerul gurii cu coaja de la pâine şi mi se umfla puţin, mă durea puţin dar se vindeca în 1-2 săptămâni. Pune pe cineva să se uite la tine în gură să afli ce e. Sănătate!

| teo530 a răspuns:

O glumă proastă şi seacă.

| qieiqpalz explică:

Ce glume bune pe tine

| BBJHHRUGs a răspuns:

Posibil sa fie afte bucale.