| AssAssiNsCreeDacs a întrebat:

Deci, m-am dus eu la fotbal intr o zi si am jucat vreo 3-4 ore, am alergat f mult si am si facut niste blocaje fiind fundas si mi am bagat piciorul la orice si cat de mult am putut... Ziua urmatoare la niste miscari din corp cand ma ridicam din pat intr o parte ma durea undeva la zona piciorului cat de sus posibil, nu stiu daca este durere abdominala sau de la picior dar este in jurul partii de sus a piciorului drept, mi-e frica sa nu fie apendicita, am facut ex ala stand pe spate si apasandu ma pe burta n am simtit nici o durere, este a 2-a zi cand ma doare si nu s-a agravat, tot asa este, posibil sa fie vreo luxatie sau sa fie cu adv doamne fereste apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

E mai grava luxatia decat apendicita.De la luxatii posibil sa nu mai joci niciodata de la apendicita iti trece in doua luni.
Apendicita este in partea dreapta jos a burti.Pe rine te doare in stanga piciorul deci nu are nici o treaba. Poate ai facut intandere musculara sau o febra musculara. Date cu crema si fa-ti masaj si pauza.

| Crackman a răspuns:

Daca era apendicita. cam paralizai de durere si incepeai sa zberi de o durere mare.