| Marius2504 a întrebat:

Am facut acum o luna o ecografie abdominala de frica sa nu am apendicita. S-a dovedit ca nu am dar acum simt o mica durere in zona aceea. E posibil sa fac apendicita dupa o luna de zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, bineinteles ca se poate face la o luna dupa, insa este putin probabil.

Uneori te poate durea zona respectiva si din alte motive, precum gaze sau constipatie.

Daca durerea este puternica, acompaniata de varsaturi, diaree sau febra, atunci este cazul sa iti faci griji.

| Psychothic a răspuns:

E posibil, dar nu e sigur.
Sunt sute de probleme cu dureri in acea zona, iti recomand o vizita la medic.
Explica-i amanuntit ce te framanta sa puteti sa-i dati de cap.
Sanatate!