| silviuvisan123 a întrebat:

Am crezut că am apendicita am fost la medic zilele trecute că mă durea piciorul drept și el mi-a zis că nu este apendicită am făcut și consultație și ecografie abdominala dar mie încă îmi este frică să nu am parcă mă înțepat acolo puțin la încheietura piciorului dar vreau sa va mai zic cand am venit de la medic am sesizat că sunt extrem de constipat încerc sa dau tot afara dar nicio șansă voiam sa va întreb dacă cand te apeși pe burtă sa faci treaba mare te doare apendicita? Pentru că pe mine nu mă doare in acele momente de-asta și întreb de obicei doare când faci asta și spuneți mi și mie poate fi toate astea doar de la constipație sau e apendicita că stau cu frică mare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca medicul spune ca nu este apendicită, un medic in domeniu cu scoala si cunoastere! tu te indoiesti de el?
dar vrei opinii telepatice oferite de useri fara studii in domeniu?
daca unii iti spun NU ai apendicită si altii iti spun DA ai? pe care ii crezi?
eu zic sa mergi la un alt medic gastroenterolog caci problema ta cu constipatia poate fi de la colon si altele asemeni!
dar apendicită nu ai daca medicul in urma consultului si al ecografiei a spus ca nu este asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Constipatie.

| alina2k18 a răspuns:

Ce treaba are piciorul cu APENDICUL ( tu nu ai apendicita ) si constipatia?

| silviuvisan123 explică (pentru alina2k18):

Are la apendicita te doare și piciorul drept

| ioana748 a răspuns:

Posibil sa fie colon iritabil si nu apendicita.