| DaReZon a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul.
In prima zi de Craciun, seara, am mancat: un castron de ciorba, o sarmala, niste linguri de salata boeuf si o ciocolata rom mica. Peste cateva ore ma simteam cam rau si aveam stomacul inchis. Am inceput sa beau cat mai mult suc si sa fac miscare pentru a ragai.
A doua zi mi-a fost rau la fel iar spre seara am iesit cu scaunul. Nu m-am chinuit deloc si a fost mai bine.
A 3 a zi mi-a trecut greturile dar cand am inceput sa ies cu scaunul am inceput sa fac diaree. Dupa aia s-a agravat mai tare si acum cand ies cu scaunul fac o diaree, dar nu e diaree, ci apa frate! Iese doar apa din mine de parca a-si urina straight face. Am luat o pastela de aia galbena care te strange la burta si in dimineata asta am iesit si nu si-a facut efectul.

Va rog ce pot sa fac ca sa imi revin la stomac si sa ies cu scaunul normal. Funda pentru cine imi da un sfat ce sa fac love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Trebuie sa iei imodium, sa mananci regim si mult ceai amar.Sanatate!

| gosh0108 a răspuns:

Cum a zis si EmaS, imodiumul este bun, dar, sa nu patesti ceva mai rau. Poate fi de la maioneza de la salata boeuf o toxinfectie alimentara sau o indigestie. Imodiumul se administreaza asa: Prima data cand iei iei 2 pastile, iar apoi, dupa fiecare scaun lichid iei cate una, pana la revenire. Succes!