| 170610 a întrebat:

Dee azidimineata vomiit intruuna un lichid alb.stiti ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SummerSmile97 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie intr-un fel
am vomitat tot un lichid alb dar dupa ce am vomitat tot ce mancasem pana atunci
am fost la spital si mi-a zis ca am nu stiu ce la stoman (nu stiu cum se numeste, am uitat) ca un fel de rana la stomac big grin
si mi-a dat tratament si cu acel tratament mi-a trecut
acum la tine poate fii altceva asa ca mai bine consulti un medic pentru ati da o reteta pe care sa o urmezi big grin

2 răspunsuri:
| SummerSmile97 a răspuns:

Mersi de fundita :-x

La multi anii! >big grin

| suntpeval a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti la ce ai ingerat recent. Vomatul este un reflex de aparare al organismului, deci ceva nu i-a convenit stomacului tau. Se intampla daca ai baut alcool mai mult sau bauturi amestecate, mancare alterata (atentie la toxinfectii!), medicamente administrate nerational, boala de iradiere acuta, sarcina, s. a. Exact ce este, nu am cum sa-ti zic. Fii sigura sa te hidratezi si sa te alimentezi bine, dupa episoadele acestea de voma.